Постановою Кабінету Міністрів України від 29.09.2020 року №321 затверджено порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів, ЄСВ та інших платежів, які контролюються Державною податковою службою.

Єдиний рахунок діятиме з 01 січня 2021 року, що спрощує для платників процедури розрахунків.

Основні переваги використання єдиного рахунку для платника податків –  безперешкодне управління через електронний кабінет переплатами та помилково сплаченими коштами, які виникнуть починаючи з 01.01.2021 року, уникнення негативних наслідків помилкової сплати, заощадження коштів у вигляді банківської комісії.

Для платників, які користуватимуться єдиним рахунком, обов’язок зі сплати податків і зборів вважатиметься виконаним з моменту внесення коштів на єдиний рахунок. Всі платежі (ЄСВ, податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб, рентну плату, а також податковий борг за такими податками) можна вносити однією сумою.

Єдиний рахунок не використовується для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу  з ПДВ та акцизного податку з пального та спирту, частини чистого прибутку (доходу) державними та комунальними підприємствами та їх об’єднаннями.

Єдиний рахунок будуть відкривати у Казначействі. Для того, щоб перейти на нього, потрібно буде повідомити ДПС в електронній формі через Електронний кабінет.

ДПС буде щодня формувати реєстри платників податків і надсилати Казначейству. Казначейство на основі отриманих реєстрів буде розподіляє кошти між бюджетами і фондами.

Платники податків зможуть в Електронному кабінеті ознайомитися з реєстром, який сформувало ДПС за його платежем, та самостійно визначити напрямок використання сум помилково або надміру сплачених ними коштів.

Джерело «Дебет-Кредит»

Аутсорсинг бухгалтерського та податкового обліку