Сертифікат не несе лікарської таємниці, а є документом, що підтверджує певний факт – а саме, факт вакцинації.

 

На даний час діють загальні карантинні обмеження, проте при наявності COVID 19 – сертифікату особи мають певні послаблення таких обмежень. Для відвідувань кінотеатрів, торгівельно-розважальних центрів, ресторанів необхідно показати сертифікат про вакцинацію.

 

Серед жителів України розпочались суперечки з приводу того, чи є інформація про вакцинацію, що міститься у додатку «Дія», лікарською таємницею, чи таку інформацію можна надавати на вимогу.

 

Лікарська таємниця – включає абсолютно усі аспекти, котрі стосуються здоров’я пацієнта. Лікар, медсестра, будь-який інший медичний працівник чи інші особи, яким у зв’язку з виконанням їх про­фесійних або службових обов’язків стало відомо про хворобу, не має права розголошувати як медичну, так і немедичну інформацію про стан здоров’я людини.

 

До обробки персональних даних про здоров’я людини пред’являються особливі вимоги. Персональні дані такого характеру можуть бути предметом збору та обробки тільки у разі необхідності охорони здоров’я, встановлення медичного діагнозу, для забезпечення опіки або лікування або надання медичних послуг за умови, що такі дані обробляються медичним працівником або іншою особою закладу охорони здоров’я, на якого покладено обов’язки щодо забезпечення захисту персональних даних і на якого поширюється законодавство про лікарську таємницю.

 

COVID 19 – сертифікат має відомості про саму особу, її фото та дату народження і залежно від кольорового позначення, можна дізнатись про кількість доз вакцини, якими щепилась особа.

 

Сертифікат не несе лікарської таємниці, а є документом, що підтверджує певний факт – а саме, факт вакцинації. Ніякої інформації щодо хвороб чи чогось іншого, що підпадає під характеристики лікарської таємниці не має.

 

У випадках, якщо відвідувачі закладів відмовляються надати сертифікат, то суб’єкт господарювання має право відмовити у своїх послугах. Заклади мають дотримуватись правил роботи в час карантину, затверджених Постановою Кабміну №1236.

 

Норма про наявність документа про вакцинацію не поширюється на відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епіднебезпеки.