Серед коригувань законодавства в частині функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців, Законом № 786 вдвічі зменшено розмір штрафів за нереєстрацію та несвоєчасну реєстрацію ПН та РК до них.

Так, за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних за операціями, що:

  • звільняються від оподаткування;
  • оподатковуються податком на додану вартість за нульовою ставкою;
  • не передбачають надання податкової накладної отримувачу (покупцю), а також ПН/РК складені: на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статей 188і 189 Податкового кодексу України, над фактичною ціною постачання;
  • для компенсувальних ПЗ (за п. 198.5і ст. 199 ПКУ), штрафи, нараховані протягом періоду з 1 січня 2017 року до 23 травня 2020 року строк, сплати грошових зобов’язань за якими не настав або грошові зобов’язання за якими неузгоджені (відповідні податкові повідомлення-рішення знаходяться в процедурі адміністративного або судового оскарження та грошові зобов’язання за ними не сплачено) станом на 23 травня 2020 року застосовуються в розмірі 1 відсотка обсягу постачання (без податку на додану вартість), але не більше 510 гривень.

Штрафи, застосовані через відсутність реєстрації протягом граничного строку ПН та/або РК до них за цими ж операціями при тих же умовах застосовуються в розмірі 2,5 відсотка обсягу постачання (без податку на додану вартість), але не більше 1700 гривень.

Аутсорсинг бухгалтерського та податкового обліку