Вчора, 12 березня 2018 року, Президентом України Петром Порошенко було підписано Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (проект №4666), який було прийнято Верховною Радою 6 лютого 2018 року у повторному другому читанні.
Законом визначається правовий статус товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю, порядок їх створення, діяльності та припинення, права та обов’язки їх учасників. Внески у статутний капітал повинні бути здійсненні протягом 6 місяців з моменту створення товариства та у разі не повного внесення вкладу, учасники несуть солідарну відповідальність в межах вартості невнесеної частини вкладу кожного з учасників. Законом, також дозволяється укладати корпоративні договори, видавати безвідкличні довіреності, створювати наглядові ради відповідно до статутів товариств.
На сайті Верховної Ради оприлюднено текст законопроекту №4666 до повторного другого читання від 10.01.2018. Відповідно до тексту законопроекту Закон набирає чинності через 3 місяці з дня його опублікування, крім частини другої статті 23 цього Закону, яка набирає чинності через рік з дня набрання чинності. Статути товариств, що не відповідають положенням цього Закону, повинні бути приведенні у відповідність із цим Законом протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом.