Учора Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби України провів семінар під назвою «Трансфертне ціноутворення: ключові аспекти». Серед спікерів на семінарі були присутні ключові представники різних департаментів ДФС та Офісу великих платників податків, а також консультанти. Метою семінару була актуалізація та систематизація знань платників податків щодо трансфертного ціноутворення в Україні.

Теми, висвітлені протягом семінару, включали базові питання законодавства з ТЦУ, подання звітів та підготовки документації, а також було зосереджено увагу на коригуванні фінансового результату, практиці податкових перевірок та процедурі попереднього узгодження ціноутворення (АРА).

Зокрема, серед актуальної інформації, було озвучено дані про те, що станом на 18 липня 2018 року вже 3% великих платників податків подали свої Звіти про контрольовані операції за 2017 рік. Микола Олександрович Мішин, начальник відділу перевірок трансфертного ціноутворення Департаменту аудиту ДФС, у своєму виступі розповів, що, починаючи з 2015 року, Державна фіскальна служба надіслала понад 300 запитів на Документацію з трансфертного ціноутворення до платників податків, з них у 67 випадках було розпочато перевірки, 36 з яких на сьогоднішній день вже завершено. У 2018 році було розпочато п’ятнадцять податкових перевірок з трансфертного ціноутворення, проте Микола Олександрович зазначив, що до кінця року кількість відкритих перевірок може сягнути близько тридцяти.

До нагальних питань також можна віднести зміни до процедури попереднього узгодження ціноутворення, які мають на меті залучення великих платників податків до підписання подібних угод з Державною фіскальною службою України, проте представниками ДФС було зазначено, що на даному етапі Фіскальна служба має лише одну заяву щодо укладання угоди про попереднє узгодження ціноутворення, але досі жодної угоди не укладено.

Новина на сайті Офісу великих платників податків ДФСУ: http://officevp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/344548.html

Підписуйтесь на нашу сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/ebskievcom/

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: https://t.me/TP_EBS