З 1 січня 2019 року набере чинності Закон України № 2628-VIII від 23.11.2018 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», яким буде внесено зміни до Податкового кодексу, у тому числі, в частині правил трансфертного ціноутворення.

Правила трансфертного ціноутворення не зазнають суттєвих змін, проте є окремі моменти, на які варто звернути увагу:

  1. У разі відмінності умов договору та фактичних умов та обставин контрольованої операції, комерційні та (або) фінансові характеристики контрольованої операції для цілей ТЦУ повинні визначатись згідно з фактичними обставинами, також функціональний аналіз повинен проводитись відповідно до фактичних умов та обставин проведення такої операції.
  2. Визначено базові акценти аналізу активів, що використовувалися в рамках контрольованих операцій. Зокрема, для матеріальних активів – це тип та природа активу. В свою чергу, для нематеріальних активів – це юридичний власник, категорії та характеристики активів, а також діяльність сторін у розрізі концепції DEMPE.
  3. Встановлено вимоги до аналізу контрольованих операцій, які не були оформлені документально (підтверджені) – такі операції повинні розглядатись згідно з фактичною поведінкою сторін операції та фактичним умовам її проведення.