Трансфертне ціноутворення

Транснаціональні компанії давно стали головними гравцями глобальної економіки. Проте серед переваг міжнародних бізнес-структур є, у тому числі, і можливість мінімізації податкових витрат або навіть повне ухилення від оподаткування. В багатьох випадках це може ставати підставою для несправедливої сплати податків – не в тих юрисдикціях, в яких транснаціональна корпорація отримує прибутки, а в тих, де вона платить менше податків. Рішенням цієї проблеми є правила трансфертного ціноутворення, які дозволяють державним органам певної країни контролювати справедливість сплати податків в країні транснаціональними компаніями. EBS пропонує широкий спектр послуг, які допоможуть бізнесу зрозуміти свої помилки та ризики та підготувати всі необхідні документи для проведення контролю за такими транзакціями з боку Фіскальної служби України.
Для тих компаній, які не впевнені в тому, чи мають вони контрольовані операції і чи повинні складати звітність з трансфертного ціноутворення, EBS охоче прийде на допомогу і безкоштовно проаналізує, які операції відносяться до контрольованих.
Обширні знання та досвід фахівців EBS дозволяє нам пропонувати консультування з будь-яких питань трансфертного ціноутворення – від порад щодо складання звітності про контрольовані операції до структурування бізнесу або підготовки міжнародної звітності CbCReport.
Звіти з трансфертного ціноутворення повинні щорічно подаватись до контролюючого органу для надання інформації про те, які контрольовані операції було здійснено платником податків протягом року.
Компаніям, які повинні надати своїм материнським компаніям інформацію для складання міжнародної звітності з трансфертного ціноутворення, EBS радо допоможе з заповненням звітності та (або) консультуванням з цих питань.
Експерти EBS проведуть всеохоплюючий аналіз контрольованої операції, встановлять, чи не було перенесення прибутків в інші юрисдикції та ухилення від оподаткування в Україні, та підготують якісну документацію, яка максимально захищатиме від претензій з боку Фіскальної служби.
Для компаній, які бажають самостійно готувати документацію з трансфертного ціноутворення або які ще до здійснення контрольованих операцій хочуть зрозуміти, який рівень рентабельності є ринковим для їх галузі, EBS пропонує бенчмаркінг як самостійну послугу (зазвичай бенчмаркінг є частиною документації з трансфертного ціноутворення).
Для компаній, які готують документацію самостійно, EBS може запропонувати послугу перевірки правильності складання документації з трансфертного ціноутворення. За результатами такої перевірки платники податків отримують поради щодо того, що повинно бути змінено або доповнено в документації для її відповідності вимогам українського законодавства.
EBS допоможе підготувати повний пакет документів для попереднього узгодження ціноутворення, а також прийме участь у переговорах щодо попереднього узгодження ціноутворення з контролюючим органом.
Для транснаціональних компаній, які мають потребу у внітрішньогрупових стандартах застосування ціноутворення для відповідності цін в операціях між компаніями групи принципу «витягнутої руки», EBS пропонує послугу з розробки та імплементації внутрішньогрупової політики з трансфертного ціноутворення.

Експерти практики

Аліна Бакуліна

Партнер, Керівник практики ТЦУ
Аліна Бакуліна є фахівцем в галузі міжнародного оподаткування та трансфертного ціноутворення, експертом з питань міжнародної реструктуризації бізнесу.
Докладніше

Опубліковано тринадцяте видання піврічного видання EBS Дайджест

Червень, 2017 Ми раді представити вашій увазі тринадцяту версію EBS Digest. Видання, яке включає в себе добірку статей і практичних кейсів в рамках управлінського консалтингу, фінансів та бухгалтерського аутсорсингу, управління персоналом та юридичної практики. Поточна ситуація вимагає від України активізації...
Докладніше

Опубліковано чотирнадцяте видання піврічного видання EBS Дайджест

Грудень 2017 Ми раді представити вашій увазі чотирнадцяту версію EBS Digest. Видання, яке включає в себе добірку статей і практичних кейсів в рамках управлінського консалтингу, фінансів та бухгалтерського аутсорсингу, управління персоналом та юридичної практики. Питання безпеки бізнесу – мабуть наймодніший тренд...
Докладніше

Опубліковано шістнадцяте видання піврічного видання EBS Дайджест

Грудень, 2018 Ми раді представити вашій увазі шістнадцяту версію EBS Digest. Видання, яке включає в себе добірку статей і практичних кейсів в рамках управлінського консалтингу, фінансів та бухгалтерського аутсорсингу, управління персоналом та юридичної практики. Iснує теорія про те, що необхідно...
Докладніше

Опубліковано сімнадцяте видання піврічного видання EBS Дайджест

Липень, 2019 Ми раді представити вашій увазі сімнадцяту версію EBS Digest. Видання, яке включає в себе добірку статей і практичних кейсів в рамках управлінського консалтингу, фінансів та бухгалтерського аутсорсингу, управління персоналом та юридичної практики. У зв’язку з інтенсивним розвитком сучасного...
Докладніше

Опубліковано вісімнадцяте видання піврічного журналу EBS Дайджест

Грудень 2019 Ми раді представити вашій увазі вісімнадцяту версію EBS Digest. Видання, яке включає в себе добірку статей і практичних кейсів в рамках управлінського консалтингу, фінансів та бухгалтерського аутсорсингу, управління персоналом та юридичної практики. Життя без правил хаотичне, а з...
Докладніше

Огляд ІПК | Травень, 2019

Сума наданої (отриманої) позики (кредитів), а також суми внесених (отриманих) у грошовій формі інвестицій не враховуються при визначенні вартісного критерію контрольованих операцій для цілей трансфертного ціноутворення. При цьому сума нарахованих процентів за позиками (кредитами) підлягає врахуванню при визначенні вартісного критерію...
Докладніше