Уряд прийняв рішення фінансово підтримати підприємства, що оголосили простій виробництва, а також роботодавців, які вимушено відправили працівників у відпустки без збереження заробітної плати через скорочення обсягів виробництва, робіт, послуг.

Постанова КМУ від 15.07.2020 р. № 600 змінила норми Порядку, затвердженого постановою КМУ від 22.04.2020 р. № 306.  – саме того, за яким центри зайнятості виплачують роботодавцям допомогу по частковому безробіттю на період карантину, яку вони перераховують працівникам.

Тому допомогу по частковому безробіттю на період карантину також надаватимуть працівникам, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини, в тому числі тим, які в період карантину, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину:

  • отримують оплату часу простою відповідно до ст. 113 КЗпП(крім періоду освоєння нового виробництва (продукції);
  • перебувають у відпустці без збереження заробітної плати відповідно до п. 31 ч. 1 ст.25 та ст. 26 Закону України “Про відпустки”(крім осіб, які отримують пенсію).

Допомогу надають у разі втрати ними частини заробітної плати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності за зверненням роботодавця або ФОП, який є застрахованою особою, для її виплати працівникам, з якими не припинено трудові відносини, або ФОП, який є застрахованою особою (крім осіб, які отримують пенсію) та не отримує допомогу по частковому безробіттю на період карантину як працівник.