Підприємці, що припиняють свою діяльність, мають відзвітуватися перед податківцями.

Підприємці на загальній системі оподаткування, щодо яких до ЄДР внесено запис про припинення підприємницької діяльності, востаннє подають ліквідаційні податкові декларації за звітний період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Ця звітність подається у строки, встановлені для місячного податкового періоду.

Для підприємців на спрощеній системі оподаткування подання ліквідаційної звітності не передбачено. Тож вони востаннє подають податкові декларації платника єдиного податку за податковий (звітний) квартал в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, з наростаючим підсумком з початку року. Зробити це слід протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Подавати свою «прощальну» звітність можна у зручний спосіб (звісно, з урахуванням карантинного графіку роботи):

  • особисто;
  • поштою;
  • засобами електронного зв’язку (крім останньої декларації єдинника).

Слід зауважити, що у разі якщо після внесення до ЄДР запису про припинення підприємницької чи незалежної професійної діяльності фізична особа продовжує провадити таку діяльність, вважається, що вона розпочала таку діяльність без взяття її на облік як самозайнятої особи.

Тож аби уникнути непорозумінь всі справи таки варто закінчити до моменту держреєстрації припинення діяльності.

Джерело: роз’яснення ДПС із категорії 129.02 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Аутсорсинг бухгалтерського та податкового обліку