В зв’язку з опублікуванням Закону 466-ІХ (Законопроєкт 1210), з 23 травня набирають чинності суттєві зміни щодо відповідальності за порушення строків реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування. Зокрема введена відповідальність за реєстрацію податкових накладних “без ПДВ”.
Так, ст. 1201.1 ПКУ доповнена положеннями, згідно з якими передбачено штрафну санкцію в розмірі 2 відсотків обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1020 гривень за порушення граничного строку реєстрації (ст. 201 ПКУ) розрахунків коригування та/або податкових накладних:
– складених за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування або оподатковуються за нульовою ставкою;
– складених платником на самого себе (п.198.5 та ст.199 ПКУ);
– які не надаються покупцю та інших ПН передбачених ст.201.4 ПКУ;
В разі, якщо в результаті перевірки податковими органами виявлено відсутність реєстрації вищевказаних розрахунків коригування/податкових накладних протягом граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, на платника податку накладається штрафна санкція в розмірі 5 відсотків обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 3400 гривень.