Фонд соціального страхування інформує, що при заповненні заяви-розрахунку на фінансування для надання матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок коштів Фонду за електронними листками непрацездатності слід застосовувати нові коди для відображення причин непрацездатності в додатках.

Категорія медичного висновку Причина непрацездатності Додаток до заяви-розрахунку
Захворювання або травма загального характеру 1 – Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві 1.1.
Захворювання або травма загального характеру із позначкою про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта 11 – Тимчасова непрацездатність внаслідок професійного захворювання 1.3.
12 – Тимчасова непрацездатність внаслідок нещасного випадку на виробництві 1.3.
Вагітність і пологи 2 – Вагітність і пологи 1.1.
Догляд за хворою дитиною 3 – Необхідність догляду за хворою дитиною 1.1.
Догляд за хворим членом сім’ї 4 – Необхідність догляду за хворим членом сім’ї 1.1.
Догляд за дитиною у разі хвороби особи, яка доглядає за дитиною 5 – Необхідність догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною 1.1.
Карантин 6 – Карантин, встановлений відповідно до законодавства 1.1.
Ортопедичне протезування 7 – Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства 1.1.
Лікування в санаторно-курортному закладі 8 – Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу 1.1.
Переведення особи на легшу роботу 9 – Тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу 1.1.
Переведення особи на легшу роботу із позначкою про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта 9 – Тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу із позначкою про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта 1.4.
Обсервація, самоізоляція під час дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 10 – Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2 1.1.