Мінфін затвердив зміни до форм декларації з ПДВ, уточнюючого розрахунку та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21 (далі — Порядок № 21).

Внесення таких змін пов’язане, зокрема, з тим, що з 01.01.2020 року скасовується Звіт про суми податкових пільг. Натомість ведення обліку податкових пільг з ПДВ контролери здійснюватимуть на підставі податкової звітності.

У зв’язку з цим вносяться зміни до:

  • форми податкової декларації з ПДВ;
  • уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок;
  • розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України;
  • порядку № 21.

Зокрема, декларацію з ПДВ доповнили новим додатком Д6 «Розрахунок сум податку на додану вартість, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, та/або показників, відповідно до яких підприємства (організації) належать до підприємства (організації) осіб з інвалідністю» (далі — додаток Д6).

Крім того, саму форму ПДВ декларації доповнили новими підрядками:

  • 1 «операції, що оподатковуються за нульовою ставкою»;
  • 2 «операції, що звільнені від оподаткування»;
  • 1 «у тому числі операції, що звільнені від оподаткування (стаття 197 розділу V Кодексу, підрозділ 2 розділу ХХ Кодексу, міжнародні договори (угоди))».

Відповідно в Порядку № 21 прописали порядок визначення сум ПДВ, не сплаченого платником податку до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг для заповнення додатка Д6. Також в Порядку № 21 визначили порядок заповнення нових підрядків.

Зазначені зміни затверджені наказом Мінфіну України «Про внесення змін до форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість та визнання таким, що втратив чинність, наказу Державної податкової адміністрації України від 29 березня 2011 року № 167» від 20.11.2019 р. № 488.

Як зазначають податківці, оновлену ПДВ-звітність, у т.ч. додаток Д6, потрібно подавати починаючи зі звітного (податкового) періоду за січень 2020 року.

Джерело: офіційний веб-сайт ДПСУ