Контрольовані іноземні компанії: розроблено проєкти звітів та зміни до декларації з прибутку

ДПСУ оприлюднила проєкти форм Звіту про контрольовані іноземні компанії, скороченого Звіту про контрольовані іноземні компанії, а також відповідні зміни до декларації з податку на прибуток.

Нагадаємо, що відповідно до Закону No466 ПКУ доповнено статтею 39-2 «Контрольовані іноземні компанії». Зокрема, пп. 39-2.5.2 ПКУ передбачено, що контролюючі особи зобов’язані подавати звіт про

контрольовані іноземні компанії до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний календарний рік засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та кваліфікованого електронного підпису.

Крім того, передбачено зазначення у Звіті про контрольовані іноземні компанії розрахунку скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії відповідно до вимог статті 39-2 ПКУ, розміру такого прибутку, що включається до складу загального оподатковуваного доходу контролюючої особи.

З огляду на це, ДПСУ розробила та оприлюднила проєкт наказу Мінфіну, яким пропонується:

1) Затвердити:

• форму Звіту про контрольовані іноземні компанії з додатками К, ТЦ, ЦП;

• форму скороченого Звіту про контрольовані іноземні компанії;

• Порядок заповнення Звіту про контрольовані іноземні компанії, скороченої форми Звіту про контрольовані іноземні компанії і подання до контролюючого органу. Дія цього Порядку поширюється на юросіб – резидентів України та фізосіб – резидентів України, що є прямими або опосередкованими власниками (контролерами) контрольованої іноземної компанії.

2) Внести зміни до декларації з податку на прибуток підприємств:

• викладено у новій редакції додаток КІК до рядка 06.1 КІК Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;

• виключаються додатки КІК-К до рядка 02 КІК-К додатка КІК до рядка 06.1 КІК Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, КІК-ТЦ додатка КІК до рядка 06.1 КІК податкової декларації з податку на прибуток підприємств, КІК-ЦП до рядка 1.2 КІК-ЦП додатка 1.3 КІК-ЦП до рядка 02.1 КІК-К Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

У разі затвердження цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.