9 лютого 2021 року набрала чинності постанова КМУ від 03.02.2021 р. №89  «Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок» (опубліковано в «Урядовому кур’єрі» №26 від 09.02.2021 року).

Цією постановою знято мораторій на деякі види податкових перевірок.

З цієї дати дозволено проводити планові перевірки, незавершені станом на 18 березня 2020 року, та перевірки платників ПДВ, які сформували податковий кредит за ризиковими операціями.

Мораторій знято на перевірки щодо юридичних осіб. А на перевірки ФОП мораторій продовжує діяти в тому ж порядку, як і раніше.

Види нових дозволених перевірок ДПС

З 9 лютого 2021 року Державна податкова служба має право проводити:

  • тимчасово зупинені документальні та фактичні перевірки, що були розпочаті до 18 березня 2020 р. та не були завершеними;
  • документальні перевірки, право на проведення яких надається з дотриманням вимог пункту 77.4 ПКУ. Цієї нормою прописані правила проведення планових перевірок. Тож ці види перевірок дозволено здійснювати під час карантину.
  • документальні позапланові перевірки з підстав, визначених пп. 1.1та/або 78.1.4 ПКУ, суб’єктів господарювання реального сектору економіки, які сформували податковий кредит за рахунок оформлення ризикових операцій з придбання товарів/послуг (із переліку ризикових платників податків). Ці перевірки проводяться у разі відсутності протягом 15 робочих днів з дня отримання запиту ДПС відповіді платника податків на нього;
  • документальні позапланові перевірки платників податків, за якими отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями;
  • документальні позапланові перевірки з підстав, визначених пп. 78.1.121.1478.1.1578.1.16 ПКУ. Це перевірки у зв’язку зі скаргою на дії або бездіяльність податківців та перевірок контрольованих операцій.