Податківці вказали, за якою ознакою доходу слід відображати у ф. № 1ДФ суми допомоги по частковому безробіттю на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином. Йдеться про суми допомоги, які отримані роботодавцями з  Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття  (далі — Фонд) і  виплачені працівникам.

Нагадаємо, що таку допомогу на період карантину можуть отримати, зокрема, роботодавці із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.

Нещодавно ФОПам надали покрокову інструкцію для отримання допомоги по частковому безробіттю, а усіх роботодавців проінформували про те, скільки днів доведеться чекати на допомогу по частковому безробіттю.

Податківці наголосили, що хоч допомога по частковому безробіттю  звільнена від оподаткування ПДФО, військового збору та ЄСВ, у ф. № 1ДФ її потрібно фіксувати.

Згідно з Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку № 4, соціальні виплати з відповідних бюджетів,  відображаються у ф. № 1ДФ  під ознакою доходу «128».

Тож  податківці вказують, що суму допомоги по частковому безробіттю на період карантину, яку отримав роботодавець від Фонду і виплатив  працівнику, слід фіксувати у ф. N 1ДФ  під ознакою доходу «128» як соціальну виплату з відповідного бюджету.

Джерело: роз’яснення ДПС із категорії 103.25 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Лист Державної казначейської служби України від 22.05.2020 р. N 16-11-12/8891