Наказом Мінфіну від 17.11.2021 р. № 601 внесено зміни до форми декларації з податку на прибуток. Основний розділ декларації не змінився.

 

Для підприємств, які мають подавати аудиторський звіт разом з фінзвітністю після перевірки, з’явилась окрема графа.

 

У рядку 10 заголовної частини щодо особливих відміток з’явився окремий рядок для інвестора зі значними інвестиціями та для цих же платників податку на прибуток додано два рядки в основному розділі декларації:

  • 1 Сума перевищення ціни, визначеної за принципом “витягнутої руки”, над договірною (контрактною) вартістю реалізованих товарів (робіт, послуг) при здійсненні контрольованих операцій платником податку – інвестором зі значними інвестиціями;
  • 2 Сума перевищення договірної (контрактної) вартості придбаних товарів (робіт, послуг) над ціною, визначеною за принципом “витягнутої руки”, при здійсненні контрольованих операцій платником податку – інвестором зі значними інвестиціями.

 

Відповідно є зміни в рядку 04. Тепер об’єкт оподаткування визнається за новою формулою: (рядок 02 + рядок 03 РІ + рядок 03.1 + рядок 03.2) (+, -).

 

Через появу нових рядків в основній частині декларації змінився й зміст додатку ВП. В нього також додані рядки 03.1 та 03.2 і викладено у новій редакції формулу рядку 04.

 

Для підприємств, які мають подавати річну фінансову звітність разом з аудиторським звітом, яка підлягає оприлюдненню, у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним, у новій формі декларації впроваджено відповідну графу для проставлення позначки щодо такого обов’язку.

 

У полі «Наявність поданих до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств додатків – форм фінансової звітності» з’явилася окрема графа «Відмітка про обов’язок платника відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом».

 

Коли вперше звітувати за оновленою формою декларації?

 

17 грудня Наказ було опубліковано в «Офіційному віснику» №96. Відповідно він набрав чинності з цієї дати.

 

Відповідно до п. 46.6 ПКУ оновлені форми податкової звітності повинні застосовуватися для звітування за період, наступний за періодом їхнього офіційного опублікування.

 

Оскільки наказ опубліковано у грудні 2021 року (4 квартал 2021), то вперше за оновленою формою декларації з податку на прибуток слід буде звітувати за І квартал 2022 року.

 

Нагадуємо, що за 2021 рік платники податку на прибуток й так мають подавати оновлену форму декларації у редакції №317.