Податок на доходи фізичних осіб

 • При декларуванні доходів за результатами 2020 року платники податку на доходи фізичних осіб зможуть включити до податкової знижки суму грошових коштів, або вартість:
 1. дезінфекційних засобів та антисептиків;
 2. засобів індивідуального захисту;
 3. медичних виробів для скринінгу хворих;
 4. лікарських засобів для надання медичної допомоги хворим, продуктів харчування та ін. товарів за переліком визначеним Кабінетом Міністрів України, переданих з метою запобігання та поширенню коронавірусної хвороби закладам охорони здоров’я, органам влади, що реалізують державну політику у сфері охорони здоров’я, благодійним організаціям та громадським об’єднанням.
 • Продовжені терміни подання декларацій про майновий стан громадянами в 2020 році.

Громадяни та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність мають:

 • подати декларацію за звітний (податковий) 2019 рік до 30 червня 2020 року (включно);
 • сплатити податкові зобов’язання, визначені у деклараціях, до 1 жовтня 2020 року.

Єдиний податок

 • Зменшення ставок єдиного податку

Органам місцевого самоврядування надано право у 2020 році за спрощеною процедурою вносити зміни до прийнятого раніше рішення про встановлення місцевих податків та зборів щодо зменшення ставок єдиного податку, а саме щодо зменшення розмірів фіксованих ставок єдиного податку для платників першої та другої груп.

 ПДВ

 • В період, починаючи з 17 березня 2020 року, і до останнього числа місяця, в якому завершується дія  карантину, діє пільга з оподаткування ПДВ на лікарські засоби та інші товари медичного призначення, які ввозяться для боротьби з коронавірусом.

Операції з постачання  на митній території України після 17 березня 2020 року раніше ввезених товарів  (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусу, перелік яких визначено Кабміном, звільняються від оподаткування незалежно від того, коли відбулося їх ввезення на митну територію України – до 17 березня 2020 року чи після такої дати.

ЄСВ

 • Подовжено до 31 травня 2020 року строки тимчасового незастосування штрафних санкцій за такі порушення:
 1. несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) ЄСВ;
 2. неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачою сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);
 3. несвоєчасне подання звітності з ЄСВ до податкових органів.
 • До 31 травня 2020 року також подовжено терміни ненарахування платникам єдиного внеску пені, при цьому нарахована пеня за періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року підлягає списанню.

Єдиний рахунок для сплати податків

Кабінет Міністрів України 29 квітня 2020 року затвердив Порядок функціонування єдиного рахунка для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що потенційно може значно спростити життя бізнесу за рахунок уникнення технічних проблем при перерахуванні платежів та оптимізації діяльності податкових органів.