24 січня 2023 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 68

24 січня 2023 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 68 «Про затвердження технічного опису, зразка бланка, форм заяв для отримання, внесення змін та продовження строку дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні». Даною постановою перейдено у відповідність чинному законодавству форми заяв про отримання, внесення змін та продовження дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, а також прийнята нова форма бланку такого дозволу.
Слід відмітити, що п. 2 цієї постанови передбачено, що під час воєнного стану резиденти Дія Сіті можуть отримувати роботи (послуги), які виконуються (надаються) гіг-спеціалістами з числа іноземців та осіб без громадянства за гіг-контрактами, без отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні
Дана норма дещо відходить від положень Закону України «Про зайнятість населення» який регулює дане питання і яким така можливість для гіг-спеціалістів не передбачена. Дане нововведення фактично повертає ситуацію в стан до 15.10.2022 коли законом була передбачена можливість для гіг-спеціалістів не отримувати дозвіл. Що спонукало Кабінет Міністрів так швидко знов дозволити гіг-спеціалістам працювати без дозволу сказати складно.