Репатріація дивідендів за 2016 рік – ще один рішучий крок у валютній лібералізації від НБУ

14.04.2017

Від сьогодні (14 квітня 2017 року) Національний банк України дозволив компаніям-резидентам здійснювати виплату дивідендів нерезидентам-учасникам (акціонерам) за результатом 2016-го фінансового року.

Постановою №33 від 13 квітня 2017 року, яка набрала чинності 14 квітня 2017 року, регулятор встановив максимальну місячну суму для вказаних операцій на рівні 5 млн. доларів США, що не залежить від загальної суми дивідендів, належної до виплати компанією-резидентом, як це було до недавнього часу. Однак, як і до цього, виплата має здійснюватися через один обслуговуючий банк в Україні, аби зберігалась можливість здійснення валютного контролю за такими операціями.

Крім того, НБУ дозволив здійснювати резидентам авансові  платежі за імпортними контрактами на користь нерезидентів у сумі до 5 млн. доларів США без застосування акредитивних розрахунків, та надав можливість здійснювати погашення окремих міжбанківських кредитів та позик на користь банків-нерезидентів.

В той же час, залишаються чинними ряд інших валютних заборон, які діють згідно постанови Правління НБУ №410 від 13 грудня 2016 року, що в переважній більшості є безстроковими. Однак два обмеження – щодо строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів (продукції, послуг та робіт) та обов’язкового продажу валютних надходжень, діятимуть до 16 червня 2017 року включно.

Тим не менш, ще у лютому-квітні 2017 року Національний банк вже дебюрократизував ряд механізмів, що стосуються порядку здійснення окремих валютних операцій, а саме:

EBS вітає такі заходи Національного банку та сподівається на наступні кроки у валютній лібералізації з боку регулятора.

Тетяна Причепа