Огляд наданих відповідей у квітні 2019 року в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі на тему трансфертного ціноутворення

Як здійснюється платником податку на прибуток підтвердження суми витрат на придбання товарів/послуг у неприбуткових організацій чи нерезидентів за цінами, визначеними за принципом «витягнутої руки», якщо платником податку прийнято рішення про не збільшення фінансового результату згідно з п.п. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 ПКУ?  Згідно зі ст. 39 Податкового кодексу України процедура підтвердження витрат за цінами, визначеними за принципом «витягнутої руки», передбачає співставлення ціни (показника рентабельності) операції придбання товарів/послуг у неприбуткових організацій чи нерезидентів, з ціною (показником рентабельності) у співставних неконтрольованих операціях, які здійснюються між непов’язаними особами.

Методологія проведення такого співставлення та застосування принципу «витягнутої руки», викладена у ст. 39 ПКУ, передбачає проведення зіставлення комерційних та фінансових умов операцій, використання одного із методів, передбачених ст. 39 ПКУ, проведення економічного та порівняльного аналізу.

 

Обґрунтування, що суму витрат на придбання товарів/послуг у неприбуткових організацій чи нерезидентів підтверджено за цінами, визначеними за принципом «витягнутої руки» відповідно до процедури, встановленої ст. 39 ПКУ, надається платником на запит контролюючого органу під час проведення документальної перевірки за звітний період, за підсумками якого платником податку прийнято рішення про не збільшення фінансового результату, або на запит контролюючого органу відповідно до п. 73.3 ст. 73 ПКУ.

З повним текстом відповіді можна ознайомитися за нижчевказаним посиланням, обравши категорію 102.13 «Податок на прибуток підприємств»:

http://zir.sfs.gov.ua/main/bz/view/?src=ques