Лист ДФСУ № 3698/6/99-99-12-03-07-15 від 22.02.2017

Норми НКУ не містять застережень щодо кількості товарних бірж, що мають бути обрані для встановлення відповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки», та не передбачають пріоритетності їх застосування.
Біржові котирування певної біржі мають використовуватись із урахуванням критеріїв зіставності, зокрема, економічних умов діяльності сторін операції, включаючи аналіз відповідних ринків товарів (географічне розташування ринків), які істотно впливають на ціни товарів, а також характеристики товару, які є предметом операції та представлені на біржі. Для побудови діапазону цін обираються котирування на біржах, що містять найбільш повну та зіставну інформацію для певної групи товару.
Для проведення коригувань (у разі необхідності) платнику податків слід використовувати джерела інформації, визначені ст. 39 ПКУ (інформацію про зіставні неконтрольовані операції платника податків або його контрагента, будь-які інформаційні джерела, що містять відкриту інформацію та надають інформацію про зіставні операції та осіб, інші джерела інформації, з яких інформація отримана платником податків з дотриманням вимог законодавства та які надають інформацію про зіставні операції та осіб).

Детальніше…