Лист ДФСУ №21674/7/99-99-14-01-02-17 від 14.08.2017

1. Якщо нерезидентом, організаційно-правова форма якого включена до Переліку організаційно-правових форм, у звітному році сплачувався податок на прибуток (корпоративний податок), господарські операції платника податків з ним визнаються неконтрольованими за відсутності інших критеріїв для визначення таких операцій контрольованими.
2. ДФС рекомендує платникам податків отримувати від контрагента документ для підтвердження сплати податку на прибуток (корпоративний податок) нерезидентом, що видається фінансовим (податковим) органом відповідної країни, за формою, затвердженою згідно із законодавством цієї країни. Такий документ повинен бути належним чином легалізований та перекладений відповідно до законодавства України.
3. Нерезидент, який не сплачує податок на прибуток (корпоративний податок) – нерезидент, звільнений від сплати податку у звітному році, незалежно від причин такого звільнення, або нерезидент, який сплачує податок на прибуток (корпоративний податок) за ставкою 0%.
4. Статус податкового резиденства може бути підтверджено довідкою, яка видається компетентним (уповноваженим) органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором України, за формою, затвердженою згідно із законодавством відповідної країни, і яка повинна бути належним чином легалізована, перекладена згідно із законодавством України.
5. Господарські операції з нерезидентами, організаційно-правова форма яких включена до Переліку організаційно-правових форм, можуть визнаватись контрольованими з дати набрання чинності Переліком, за умови досягнення вартісного критерію. Для встановлення відповідності вартісному критерію розрахунок загального обсягу річного доходу платника податків (150 млн.) повинен здійснюватись в цілому за 2017 рік, а обсяг операцій з таким нерезидентом (10 млн. грн.) повинен розраховуватись з дати набрання чинності Переліком (з 27 липня 2017 року).

Детальніше…