Лист ДФСУ №1021/6/99-99-15-02-02-15 від 19.01.2017

1) Для контрольованих операцій з біржовими товарами визначено спеціальний порядок встановлення відповідності умов принципу «витягнутої руки». Для цілей застосування спеціальної норми Кодекс визначає виключний перелік фінансових та комерційних умов, які мають враховуватись для забезпечення зіставності біржових котирувань із умовами контрольованої операції. Для розрахунку діапазону мають використовуватись тільки біржові котирування за декаду, що передує проведенню контрольованої операції.

2) Діапазон цін в контрольованій операції, яка здійснюється на підставі форвардного або ф’ючерсного контракту, визначається на підставі форвардних або ф’ючерсних біржових котирувань відповідного товару за декаду, що передує даті укладення відповідного форвардного або ф’ючерсного контракту, за умови що платник податків повідомить ДФСУ про укладення такого контракту протягом 10 робочих днів з дня укладення відповідного форвардного або ф’ючерсного контракту.

3) У разі застосування по відношенню до контрольованих операцій з біржовими товарами інших методів ТЦУ, крім методу СНЦ, платник податків повинен подати до контролюючого органу, в якому він перебуває на обліку, письмову інформацію в довільній формі, в якій зазначаються дані про всіх пов’язаних з платником податків осіб, які брали участь у ланцюгу купівлі-продажу таких товарів (до першого непов’язаного контрагента), зокрема дані про рівень показників рентабельності пов’язаних осіб.

Детальніше